Az egyesületről

Az egyesületről

A Szent László Határrendész Sportegyesület 2003-ban alakult, akkor még Bácsalmás Határőr Sportegyesület néven. Több éven keresztül viselte ezt a nevet, majd 2007. évben kapta meg eredeti nevét. 2010. évben számos változáson estünk keresztül, tisztújítás után következett, az alapszabályzat módosítása, illetve a közhasznúsági fokozat iránti kérelem megindítása. Egyesületünkben 6 szakcsoport működik, 1, kispályás foci, 2 paintball, 3 full contact karate, 4, lövészeti szakcsoport, 5, fizikai felüdülést támogató szakcsoport (gyermek táboroztatás, gyermek és ifjúsági rendezvények szervezése, hagyomány ápolás, stb.), 6, katonai önvédelmi és intézkedés taktikai szakcsoport. Jelenleg szervezés alatt áll a 7. szakcsoport, a sporthorgász szakcsoport megalakulása.

Legnagyobb múlttal rendelkező szakcsoportunk a katonai önvédelmi szakcsoport, mely önállóan 1998-től működik. Ettől az évtől kezdve a szakcsoport tagjai (15 fő) önállóan, szakmai segítség nélkül, kezdték az akkori határőr szakma látványos show- szerű bemutatását. Gyorsan nagy hírnévre tettek szert, így évente kb. 10-15 bemutatót tartanak, helyi, kistérségi, regionális, országos és nemzetközi versenyeken és rendezvényeken. Menet közben csatlakozott a csoporthoz a kábítószer és járőrkutyás csoport is, akik szolgálati kutyákkal kábítószert keresnek, illetve prevenciós feladatokat látnak el (gyermekek és fiatalok kábítószerrel történő megismertetése, felhívás a drog veszélyeire, stb.)

Másik nagy múlttal rendelkező csoportunk a paintball szakcsoport, ami egy együttműködés keretén belül közösen szervez rendezvényeket a Paintball Empire BT-vel. Itt a résztvevők élethű harci helyzetbe kerülnek, átélve egy igazi akció, illetve lövöldözés adrenalin termelődését, illetve fájdalmait.
Kispályás foci csoportunk a 2009. évben szüneteltetve volt, az érdeklődés hiányára való tekintettel. Az idei évben szeretnénk ezt is újra szervezni, nemcsak felnőtt, hanem gyermek és ifjúsági korosztálynak is.
Karate szakcsoportunk több mint 5 éve működik, edzéseket nyújtva 8 gyermek, illetve fiatalkorú bácsalmási és környékbeli településen élőnek. Elmondható, hogy szakcsoport tagjai számos versenyen értek el dobogós helyezést.
Lövészeti szakcsoportunk a bácsborsódi lőtérrel történő együttműködés után került beindításra. Sajnos a szigorú törvényi szabályozás miatt csak és kizárólag kispuskás lövészetre van lehetőség az egyesület tagjainak. Újítás képen együttműködést szeretnénk kidolgozni a helyi íjász egyesülettel.
Legfiatalabb szakcsoportunk a fizikai felüdülést támogató szakcsoport. Egyesületünk az idei évben több helyi, regionális, illetve országos szervezettel összefogva gyermek és ifjúsági táboroztatási tevékenységet folytat, illetve rendezvényeket szervez. További célja a szakcsoportnak Bácsalmáson egy rendészeti múzeum felállítása, valamint a rendészeti nyugdíjasok kulturális életének szervezése, irányítása.
Szervezetünkről elmondható, hogy aktívan részt vesz a Bácsalmás kistérség arculatának fejlesztésében, hiszen a Felső-Bácskai Vidékfejlesztési Non-Profit KFT-ben közös képviselőként látjuk el a vidék fejlesztésével kapcsolatos feladatokat rajtunk kívül még 7 civil szervezet számára is.

 

O UDRUŽENJU

St. Ladislav Granična Policija Sportsko Društvo osnovano je 2003. godine pod imenom Bačalmaš Granične Sportskog Društva. Mnogo godina, je rodila ovo ime, a zatim u 2007. godina je originalno ime. 2010. godine smo kroz brojne promene, obnove, modifikacija procedure i aplikacija za stepen javno Komunalno preduzeće. Polja Klub 6 specijalista za posao, 1. stranu fudbal, 2. paintball, 3. full kontakt karate, 4. streljanje grupa 5. nego fizička relaksacija savjetovalište (deca kamp, za decu i omladinu događaje, tradicija, itd.), 6, vojska samoodbrane i taktičke akcije operativne grupe. Trenutno je u okviru organizacije 7. Uspostavljanje operativne grupe, sportski ribolov grupu.

Sa najveći u vojnom samoodbrana grupa, koja radi nezavisno od 1998. Od ove godine, članovi grupe (15 osoba), bez profesionalne pomoci, oni je počela okupacija onda granice garde spektakularna predstava kao prezentaciju. Su stekli veliku reputaciju za brze, pa po. 10-15 prezentacija biti koji, lokalne, subregional, regionalni, nacionalnim i međunarodnim takmičenjima i događaje. Međuvremena se pridružio grupi grupa patrole psi droge i koji traže usluge psi drogu i preventivne zadatke (drogirati decu i mlade ljude svesti o opasnostima droge, poziv, i sl.)

Drugi veliki rekord staze sa paintball grupi, koja predstavlja osnovu za saradnju, zajednički organizuju događaja za Paintball Empire BT učesnici ћiv borbi protiv ovde su doživljaj, pravu akciju, ili nalete bolova i proizvodnja adrenalina.

5-a tima u 2009. godine je bio nedostatak interesa je pauziran. Ove godine htjeli bi opet to uraditi, ne samo odraslih, nego i djeca i mladi uzrasta.

Karate profesionalna grupa više od 5 godina, pružajući obuku, 8 i deteta maloletnike u Bačalmaš i dnevnik boravak. Obraćajući se članovima grupe ostvarile brojne podijuma trka.

Od streljanje grupa u bačboršodi galeriju! Nakon pokretanja za saradnju. Na žalost, zbog stroge zakone samo, i samo mali-top snimanja članovi Udruženja. Inovacije za razvoj u saradnji sa lokalnim sliku streličarski savez.

Najmlađa grupa za podršku profesionalna grupa fizičke osveћenje. Ove godine naša lokalnih, regionalnih ili nacionalnih organizacija okuplja aktivnosti djece i mladih i Organizator događaja. Profesionalna grupa u Bačalmašu za muzej policije i kulturnog života policijske organizacije penzionera. Nasa organizacija, koji aktivno sudjeluje u razvoju sliku o regionu Lisbon, od gornje Bačke Rural neprofitnom D.o.o. zajednički razvoj oblasti sa predstavnikom za nas nevladine organizacije, kao dodatak 7.

 

 

Szólj hozzá...

  FaceBook  

  Belépés/Regisztráció

  Bethlen Gábor Alap

  kormany tamogatas
  Bethlen Gábor Alapkezelő által kiírt "Hagyományos népi mesterségek a Bácskában és iskolabusz működtetése" címen 500.000 forintos  támogatást nyert a Szent László Határrendész Közhasznú Egyesület 2017.január 01-től, 2017.december 31-ig.

  Pályázatok

  • CEDEFOP

   A CEDEFOP kihívásának lényege, hogy mobilizálja azokat a csoportokat, melyek szakoktatás - és képzésben részesülnek (VET), az egész Európai Unióban, valamint Norvégiában és Izlandon. A verseny által ezek a csoportok megmutathatják, hogy milyen képzésekben vesznek részt, és mi az, amit[…]

  • EU in my Region

   Két fotót készítsen: az egyiknek magát a projektet, a másiknak pedig az uniós támogatást ismertető tájékoztató táblát kell ábrázolnia. Legyen kreatív! Töltse fel mindkét képet a platformra.

  • Europe in my Region - Blogverseny

   EVegyen részt a blogversenyen, és nyerjen egy háromhetes uniós kommunikációval foglalkozó brüsszeli tanfolyamot!Írjon és tegyen közzé egy blogbejegyzést bármely uniós támogatásban részesült projektről.

  • Nyújtsd a kezed!

   A Magyar Segítő Kezek Alapítvány grafikai pályázatot hirdet az alapítvány logójának megtervezésére. Alapítványunkat azért hoztuk létre, hogy segítő kezet nyújtsunk azoknak az embereknek, akik fogyatékkal élnek, vagy akik súlyos illetve gyógyíthatatlan betegségben szenvednek.

  • Hagyományaink megjelenése és új hagyományok kialakítása az iskolakertben

   Idén 150 éves a népiskolai törvény - ami az iskolakertek hazai elterjedésében döntő szerepet játszott. Az iskolakertek e nagy korszakának hagyományai a mai kerteket is éltetik, bennük forrásokat, inspirációt, lelkesedést meríthetnek a mai kert-pedagógusok.

  • Inspiráló iskolakertek

   Az Iskolakertekért Alapítvány pályázata iskolakertet működtető, Iskolakert-hálózati közösségek számára

  • Az Év Széchenyi Vállalkozása 2018

   A pályázatot a Gróf Széchenyi Család Alapítvány kezdeményezte. Az Év Széchenyi Vállalkozása díj egy olyan kitüntetés, mely a nyertes számára kiemelkedő társadalmi és szakmai elismerést jelent.

  • Kapszulakollekció: tervezd meg az év legjobb utazó gardróbját és nyerd meg álmaid utazását!

   Élsz-halsz a divatért, de nem szereted a hideget? Ha magadra ismersz, akkor egy nagyszerű hírem van a számodra! "Télből a nyárba" mottóval divattervezési pályázat indul, melynek győztese utazást nyer a novemberi Dubai Design Weekre :)

  • Századok recenziós pályázat

   A Magyar Történelmi Társulat Századok című folyóirata recenziós pályázatot hirdet. Olyan pályaműveket várunk, amelyek a közelmúltban megjelent, új és jelentős tudományos eredményeket tartalmazó történelmi tárgyú szakmunkák (monográfiák, konferencia-, illetve tanulmánykötetek) érdemi, elemző és értékelő bemutatására vállalkoznak.

  • Az év orvos költője és Az év orvos írója

   Irodalmi Rádió pályázata - 2018. "Az év orvos költője" és "Az év orvos írója" kitüntető címek megszerzéséért továbbá lehetőség az Irodalmi Rádió hangzó- és nyomtatott kiadványsorozataiban, rádióműsoraiban, felolvasóestjein, netköteteiben való megjelenésre, az Irodalmi Rádió alkotóközösségéhez való csatlakozásra is.

  LEADER

  kis projekttabla

  Darányi Ignác Terv

  Eszkozbesz SztLaszloHatarrendesz

  Szt László Határrendész Daranyi 1 A3

  Szt László Határrendész Daranyi 2 A3

  Szt László Határrendész Daranyi 3 A3

  Statisztika

  Látogatók
  1786
  Cikkek
  820
  Webcímek
  14
  Cikkmegtekintések találatai
  1040846

  Ki van jelen

  Oldalainkat 25 vendég és 0 tag böngészi

  Legújabb felhasználók

  • liochenibbcros
  • holsniwelo
  • lkomgenrefi
  • sonbathinktalk
  • premagoras

  AZ ÖN IP CÍME